Jdi na obsah Jdi na menu
 


2009-první závody

15. 1. 2009

V sobotu 3.1. jsem nový rok záhajil na našem cvičáku tradičním srandamačem. I když jsem letos měl pěkně velký štěstí, hrozil nám totiž s Neroušem absťák. Naše paničky dostali na starost organizaci, tudíž do ruky tužku, papír a další blbovinky a nebyl kdo by čapnul vodítko. Nezbývalo než přemluvit páníka, aby se mě ujal. Tím jsme ovšem zase přišli o dokumentaristu a tak jsme zpracovali i Jirku, který se chopil foťáku a celá rodinka jsme odpoledne vyrazili na cvičák. Sešlo ne nás celkem 12 soutěžících. Holky si to na nás připravili móóóc pěkně, jen co je pravda. Polovina disciplín byla o ňaminkách a já jako správný "žravec", který vymění svůj milovaný míček i za byť obyčejnou granulku, jsem si závody fakt užíval. Sežral jsem všechno na co jsem přišel a protože to bylo jenom v jedné disciplíně ku prospěchu, skončil jsem na "krásném" 11. místě óóó. Navíc s námi závodila v plné parádě voňavá kámoška (sice nám dalo práci než jsme jejího páníka přemluvili, aby nastoupili, ale podařilo se a jsme za to rádi) a tak jsem byl zase tak trochu mimo (teda trochu víc mimo....tak dobře - ke konci už úpně mimo:-)) ) a jak že jsem to vlastně závodil? a jaké disciplíny na nás čekali?

1.Chytni ňamku:

Obrazek

zde jsem zabodoval poprvé a taky naposled chichi. Z 5-ti pokusů jsem chytil 4 malé kostičky a získal tím 8 bodů z 10-ti.

2.Odložení:

Obrazek

Páníci nás odložili, popošli pět kroků, zůstali čelem vzad a za sebou vláčeli buřtíka. To by jste nevěřili jaký jsme pašáci, kolik z nás umí plazit, aniž by jsme to trénovali a jak radostně plazili pejsci, co plazit uměj, ale nechtěj. Osobně jsem vyrazil ihned a definitivně tím přišel o všechny bodíky.

3.Slalom

Obrazek

Na slalomu nás čekalo 5 kbelíků, na nich zase pamlsečky. Páníci dostali do druhé ruky hůlku a se zavázanáma očima nás museli provést slalomem, aniž bychom cokoliv zbaštili. Mám šikovného páníčka, dopřál mi 7 kousků z 10-ti, to abych prý se posílil na další disciplínu. Získal jsem sice jen 3 body, ale měl jsem pěkný pocit v bříšku.

4.Přivolání:

Obrazek

tady se páníci záhy promněnili v čarodějnici a my měli z úkol bez váhání přiběhnout. A protože tady z toho nekoukal žádný pamlseček, začal jsem hledat mou voňavou kámošku. Čuchal jsem a čuchal. Nezjistil jsem ani že páník odešel, natož potom v co se promněnil. Někde v dálce jsem zaslechl "ke mně" a náhle uviděl paničku.

Obrazek

Rozběhl jsem se k ní, když tu jsem náhle spatřil jak vedle ní stojí ňáká babajaga. Rozhodl jsem se mou paničku chránit a neurvale jsem z uctivé vzdálenost na babici jagici štěkal.

Obrazek

          5.Aport:                  

Obrazek

Ve směsi hraček měl každý z nás svou oblíbenou, kterou jsme měli vyhledat a přinést. Žádné hračky mě už ale nezajímali, hledal jsem svou nevěstu - znovu bezbodovec.

                                 6.Poznej svého psa:                         

Obrazek

 

Opět nám z páníků udělali slepce a každý z nich musel poznat svého čtyřnohého miláčka v řadě stojících pejsků, aniž by promluvil. Tahle závětečná disciplína byla celkem lehká, jelikož si né každý páníček, ale skoro každý pes poznal svého páníčka. Tady jsem měl plný počet, ale musel za mně zabodovat páníček.  Podívejte se sami:

Obrazek

vůbec jsem mu nepomohl. Ležel jsem na zemi jak lenoch, se sklopenýma ušima jsem se dožadoval volnosti a unuděně nechal páníka studovat mou maličkost.

Myslím, že závody se vyvedli. Užili jsme si spousty legrace. Jirka nafotil neuvěřitelných 400 fotek na které se můžete podívat zde:  http://lexus.rajce.idnes.cz/Srandamac_2009/

Příští (už opravdové) závody podle ZOP nás čekají už za měsíc 14.února a moc se na ně těšíme. Jen doufáme, že umístnění bude tentokrát o něco lepší. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář