Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezinárodní výstava Rakousko - Wels

23. 8. 2009

22. srpna jsme se zúčastnili první zahraniční výstavy ve Welsu. Předem nám bylo jasné, že vystavovat národní a neuznané plemeno FCI v cizí zemi nebude nic jednoduchého, jelikož problémy nastali už s přihláškou a v seznamu přihlášených psů, který byl zveřejněn na stránkách ÖKV jsme Chodského psa též nenašli. Vstupní list po několika urgencích na konec přišel a tak jsme v sobotu před šestou hodinou ranní vyrazili. Po cestě jsme nabrali kamarádku Janču, která mluví jak německy, tak anglicky a po osmé hodině dorazili do Welsu.

Obrazek

Přejímkou jsme prošli bez problémů, vyzvedli jsme si katalog, ve kterém se nacházel na poslední stránce i Chodký pes (přihlášeni byli 2 psi a 2 feny), ale to bylo vše. V seznamu vystavovatelů se nikdo z nás nenašel a v přehledu plemen také ne, což nám nijak nevadilo, důležité bylo, že jsme znali číslo kruhu. Vydali jsme se do kruhu č.6 pro startovní čísla, kde už jsme se radostně přivítali s Žákovými a s Corou Dolský mlýn.  V kruhu jsme ovšem k našemu překvapení nebyli vedeni vůbec. Na tabuli jsme se nenašli a startovní čísla pro nás také neměli a tak hurá do výstavní kanceláře, kde nám je vypsali ručně. Vše vyřízeno a teď už jen najít místečko a uvelebit se. Z povzdálí jsme pozorovali srbského rozhodčího Dr. Milivoje Urosevice, který nás měl posuzovat. Před námi bylo posouzeno necelých 60 psů a jako poslední jsme šli na řadu kolem poledního. Dva choďáčci nedorazili a vystavoval se jen Lexus a Cora. Získali jsme ocenění V1, CACA, BOB a vedoucí kruhu jsme byli odkázani na závěrečnou přehlídku plemen středovýchodoevropských zemí, která začínala v 15.00. Posilnili jsme se v přilehlé restauraci, Lexík si odpočinul v autě, obešli jsme stánky a pomalu se začali připravovat na přehlídku. Přidal se k nám Kazan Vigilo s paničkou, kteří byli po celé 3 dny ve Welsu v Junorhandlingu. V přípravném kruhu si nás seřadili a do kruhu začala nastupovat národní plemena deseti zemí: Chorvatsko, Černá hora, Polsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Česká republika, Maďarsko a na závěr Rakousko. Českou republiku presentovala 3 národní plemena - Chodský pes, Český fousek a Český terier. Do závěrečného kruhu vstoupil jako první Petr Žák, nesoucí cedulku s nápisem Tchechien, rozezněla se naše hymna, do kruhu vkročil Chodský pes a diváci začali povstávat ze židlí. Bylo to něco nádherného, co se nedá ani popsat. Chodský pes je tolik zajímal. Nakolik jsme byli opomenuti organizátory této výstavy, natolik nám vše dvojnásobně vrceli návštěvníci a vystavovatelé, kteří naše národní plemeno tolik obdivovali. Fotil si nás zapisovatel v kruhu a v závěrečné přehlídce na Chodského psa povstal s fotoaparátem i pan rozhodčí Urosevic, který nás posuzoval. Strávili jsme ve Welsu prima den. Mockrát děkujeme kamarádce Janě, která byla po celou dobu naší tlumočnicí a příjemnou společnicí, Jitce Žákové za překladatelskou pomoc v kruhu a v neposlední řadě Monice Žákové, která Lexíkovi doslova vybojovala cenu - kokardu za BOB. Výstava se nám moc líbila a věříme, že v příštím roce bude naše chodská výprava posilněna!

 

 

PS: nevěř navigacím, věř svému řidiči!

PSS: až někdo bude tvrdit, že zahraniční výstavy mají vyšší úrověň, nevěř mu, je to blbost!

PSSS: pokud nejsi milovníkem restaurací, přibal si svačinu nebo umřeš hlady!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mockrát děkujeme! :-)

(Dáda a Lex, 26. 8. 2009 8:50)

Lenko to je super nápad. :-) Chtělo by to pak info i na stránky klubu....budeme sledovat v příštím roce propozice a uděláme za hranice pořádnou chodskou výpravu.:-))

Výstava

(Maruška&Berry&Arlin, 25. 8. 2009 11:48)

Také moc gratuluji k nádhernému umístění a moc pěknému popisku od rozhodčího. ;)

Gratulace

(Lenka F., 24. 8. 2009 21:05)

Gratulujeme....Příště by to chtělo asi se víc domluvit...asi s někým kdo dobře mluví..třeba zajistit ubytování někde před hranicemi a určo bychom mohli udělat nějakou velkou akci.Vyšlapali jste nám pro příští rok myslím dobrou cestičku.